Bardzo ważna wygrana Rakowa Częstochowa - słaby mecz słowackiego Spartaka w III rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Bardzo ważna wygrana Rakowa Częstochowa - słaby mecz słowackiego Spartaka w III rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy!

Wielbiciele futbolu z naszego kraju przywykli do tego, iż w rozgrywkach europejskich nasze kluby nie osiągają sukcesów. Dobrym tego przykładem jest na przykład to, iż najlepszym osiągnięciem ostatniej dekady jest to, iż 6 sezonów temu Legia zakwalifikowała się do rozgrywek grupowych Champions League. Oczywiście nie dało się sześć lat temu zapewnić sobie awansu do następnej fazy, lecz przygoda mistrza PKO Ekstraklasy z Pucharem Europy we wspomnianym sezonie była niezwykle intrygująca. Bez cienia wątpliwości nie można tak nazwać epizodu z Champions League drużyny poznańskiego Lecha, który wywalczył mistrzostwo Polski w zeszłym sezonie. Już w pierwszej rundzie eliminacji ekipa Lecha Poznań wyrzucona została z walki o fazę grupową Pucharu Europy. I chociażby dlatego musi występować na najniższym szczeblu rozgrywek europejskich a dokładnie Europa Conference League.

Spore oczekiwania futbolowi kibice z Polski pokładają w zespole Rakowa i nie ulega to wątpliwości. Klub trenowany przez szkoleniowca Papszuna od pierwszego spotkania eliminacji prezentuje się świetnie. Przyjemnie dla oka wygląda gra Rakowa i można dostrzec, iż został tam zastosowany konkretny pomysł. Trzeba też w tym przypadku pochwalić zarząd tej drużyny, który niesamowicie się dogaduje z trenerem. W Częstochowie w ten sposób stworzony został zespół, który będzie mógł rywalizować o sukcesy w zmaganiach europejskich. Chociażby dlatego futbolowi fani w naszym kraju wierzą, iż wicemistrz Ekstraklasy zdoła zakwalifikować się do Ligi Konferencji, ale również sięgnie po mistrzostwo. Niezwykle blisko ten cel był w ubiegłym sezonie, jednakże podczas ostatnich spotkań brakło już zespołowi wicemistrza Ekstraklasy sił. Drużyna z Częstochowy w poprzedni czwartek grała spotkanie ze słowackim Spartakiem Trnawa. Bardzo dużo ekspertów piłkarskich uważało, że wicemistrz Ekstraklasy da radę bez bez większych komplikacji sobie poradzić z oponentem. W rozrachunku końcowym po dwóch golach Iviego Lopeza Raków Częstochowa wygrał wynikiem dwa do zera. To zwycięstwo znacząco przybliżył ich do dostania się do czwartej rudny kwalifikacji Ligi Konferencji.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy