Narodowa drużyna Polski w siatkówkę zdobywa srebrny medal mistrzostw świata, po tym jak poniosła klęskę z włoską drużyną narodową!

Narodowa drużyna Polski w siatkówkę zdobywa srebrny medal mistrzostw świata, po tym jak poniosła klęskę z włoską drużyną narodową!

Wiele fanów siatkówki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym turniejem są światowe mistrzostwa. Rozumieją to zwłaszcza fani tej sportowej dyscypliny w Polsce, gdyż kadra Polski w siatkówkę od lat triumfuje na międzynarodowych turniejach. Nikogo nie dziwi więc to, iż w naszym kraju zapanowała euforia, kiedy ogłoszono zmianę gospodarza mistrzostw świata. Na początku ten turniej miał odbyć się w Rosji, lecz ze względu na działania terrorystyczne organizacja została zabrana Rosji. Światowa federacja siatkarska FIVB nie miała się jednak czym martwić, ponieważ Polska udowodniła już parę razy, że umie przygotować turniej o tak wysokiej randze. 8 lat temu na halach w Polsce też odbywały się światowe mistrzostwa i wtedy kadra Polski w siatkówkę zdobyła tam złoto. Duża część sympatyków liczyła na to, że i w tym przypadku będzie identycznie.

Narodowa kadra Polski siatkarzy od samego początku światowych mistrzostw wyglądała doskonale i warto to zaznaczyć. Zdawało się, iż jesteśmy na dobrej drodze do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego, gdyż bez większych kłopotów ogrywaliśmy następnych rywali. Po pięciosetowej walce w pojedynku półfinałowym ograliśmy drużynę Brazylii rezultatem 3 do 2. Włoska kadra narodowa była rywalem kadry narodowej Polski w spotkaniu finałowym mistrzostw świata. To jest na pewno ekipa, w której można obserwować wielu genialnych graczy. Zaprezentowali oni na polskich parkietach, iż w przyszłości trzeba będzie się z nimi liczyć. finałowe spotkanie niesamowicie zaczęła polska reprezentacja, triumfując w secie numer I wynikiem 25:22. Kolejne sety to był już jednak popis gry narodowej kadry Włoch. Bardzo sprawna gra siatkarzy z Włoch i naprawdę duża liczba błędów po stronie naszej reprezentacji sprawiła, że to właśnie oni wygrali w finałowym spotkaniu rezultatem 1 do 3. W końcowym rozrachunku polska drużyna narodowa zajęła miejsce drugie na mundialu i należy podkreślić fakt, iż to też jest wielki sukces.|Drużyna polska w rozrachunku końcowym wywalczyła drugą lokatę na światowych mistrzostwach i warto zaznaczyć to, iż to także jest gigantyczny sukces.|drugą lokatę na mundialu w końcowym rozrachunku zajęła polska kadra narodowa i warto zaznaczyć to, że to też jest niezwykły sukces.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy