Narodowa reprezentacja Stanów zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z reprezentacją Polski siatkarzy w rozgrywkach Ligi Narodów!

Narodowa reprezentacja Stanów zjednoczonych w siatkówkę poniosła porażkę z reprezentacją Polski siatkarzy w rozgrywkach Ligi Narodów!

Bez najmniejszych wątpliwości siatkówka w kraju nad Wisłą jest naprawdę popularną sportową dyscypliną. Mamy ogromną rzeszę fanów, którzy są skłonni pojechać za naszymi siatkarzami w każde miejsce świata. Należy jednak pamiętać o tym, iż reprezentacja narodowa Polski w siatkówce odnosiła w ostatnich latach gigantyczne zwycięstwa. Nasza polska drużyna w siatkówce w ostatniej dekadzie jako pierwsza drużyna w historii tego sportu dała radę obronić tytuł podczas mundialu. Poza tym kadra narodowa Polski siatkarzy kilka razy wygrywała medale na mistrzostwach Starego Kontynentu. Z tego powodu sympatycy siatkówki z naszego kraju oczekują tego, że siatkarze odniosą kolejny triumf, ale tym razem w Lidze Narodów. To są dość nowe rozgrywki, które pojawiły się parę lat temu. Do tej pory nie udało nam się zwyciężyć w tych zmaganiach, jednakże obecnie mamy na to ogromne szanse.

Drugi tegoroczny turniej w ramach rozgrywek Ligi Narodów rozegrany został w Bułgarii. Warto przyznać, polska reprezentacja narodowa siatkarzy pokazała się tam doskonale. Nad tym, czy wybór na nowego trenera byłego siatkarza Serbii Nikoli Grbicia to dobry pomysł na początku tego sezonu zastanawiało się na początku tego sezonu spore grono siatkarskich ekspertów. W wykonaniu Polskiego Związku Siatkówki był to jednak bardzo dobry ruch, co udowadnia aktualna gra polskiej reprezentacji. Narodowa drużyna Polski siatkarzy w ostatnim spotkaniu zwyciężyła ekipę USA wynikiem trzy do jednego. Trochę kłopotliwy dla drużyny polskiej był początek tego starcia. Wydawało się, że będzie to bardzo równy pojedynek, gdyż drużyna narodowa Stanów Zjednoczonych zwyciężyła seta numer 1. Kolejne partie to był jednak popis wybitnej gry polskiej narodowej drużyny i ostatecznie triumfowali wynikiem 3 do 1. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że po meczu kapitan kadry narodowej Polski Kurek Bartosz wymienił parę błędów, które moglibyśmy w przyszłości doskonalić. Bardzo przyjemnie patrzy się na mecze zespołu polskiego, i dlatego bez wątpienia możemy liczyć na następne puchary.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy