Polska reprezentacja zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów - zwycięstwo z kadrą Walii rezultatem jeden do zera!

Polska reprezentacja zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów - zwycięstwo z kadrą Walii rezultatem jeden do zera!

Nie da się zaprzeczyć temu, iż tegoroczne zmagania Ligi Narodowej musiały być rozegrane w błyskawicznym tempie, z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Katarze. Polska pod przywództwem Czesława Michniewicza też wystąpi na mundialu po tym jak ograła szwedzką reprezentację narodową w finałowym meczu baraży. Nim jednak to się stanie reprezentanci Polski mieli do zrealizowania jeszcze jedno niesamowicie ważne zadanie. Pierwszorzędnym celem na tegoroczną edycję National League po raz kolejny było utrzymanie miejsca w dywizji A. Najczęściej chodzi tutaj o renomę, oraz możliwość rozgrywania pojedynków z silniejszymi oponentami. Polska reprezentacja piłkarska w spotkaniach z gigantami w piłce nożnej będzie w stanie nabierać doświadczenia i co równie ważne przekonać się, w jakim jest w tej chwili miejscu. Tegoroczne wyzwanie to nie było najprostsze, ponieważ polska reprezentacja piłkarska zobligowana była rywalizować z takimi ekipami jak reprezentacja Belgii, narodowa drużyna Walii oraz zespół narodowy Holandii. Każda z tych ekip to duże wyzwanie, dlatego walka o komplet punktów była niesamowicie ciężka.

Sympatycy piłkarscy z Polski byli niezadowoleni w momencie, gdy drużyna Polski przegrała z reprezentacją narodową Belgii rezultatem 1:6. Był to z pewnością zimny prysznic dla polskich graczy, jak i dla szkoleniowców. Sporym osiągnięciem był z całą pewnością awans na światowe mistrzostwa, ale reprezentacja posiadająca w tak wielu utalentowanych piłkarzy nie powinna pozwolić sobie na porażkę tego typu. Naszej drużynie w następnych pojedynkach powodziło się już jednak o wiele lepiej, czego najlepszym dowodem jest podział punktów z zespołem Holandii, a także wygrana z narodową kadrą Walii na stadionie w Warszawie. Nadszedł czas ostatniej serii spotkań podczas grupowych rozgrywek, gdzie rywalem zespołu polskiego była reprezentacja Walii. Piłkarze Walii, aby myśleć o zostaniu w grupie A Ligi Narodów musieli zwyciężyć w tym starciu. Reprezentantom Polski starczał do utrzymania wyłącznie remis. Był to ciężki i równy pojedynek, jednak z lekkim wskazaniem na polski zespół. Nasi zawodnicy dominację w czasie całego spotkania udokumentowali w trakcie II części, gdy po doskonałym dograniu Lewandowskiego, do siatki trafił Świderski. Polski zespół narodowy w rozrachunku końcowym zwyciężyła wynikiem 1 do 0 i dzięki temu została w grupie A Ligi Narodowej. Futbolowi sympatycy w Polsce aktualnie mogą ze spokojem wyczekiwać na pierwsze pojedynki grupowe polskiej drużyny narodowej na mistrzostwach świata w Katarze.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy